Թեկնածուներից մեկը մեկ ամիս է՝ ինձ հետապնդում է իր խոսույթով. Նազելի Բաղդասարյան
Բոլոր այն հայտարարությունները, որոնք այսօր հնչելու են իմ կողմից, հաղորդում են հանցագործության մասին։ Այս մասին մարտի 27-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց  վարչապետ Նիկոլ փաշինյանի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը՝ հավելելով, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի հաղորդագրությունը զարմանալի չէ, քանի որ  վերջին օրերին ՀՀ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը նույնպես ահազանգեր է ստացել քաղաքացիներից։
«Մենք կոչ ենք արել պաշտոնական հաղորդում ներկայացնել հանցագործության կատարման մասին, մասնավորապես՝ կաշառք բաժանելու, վառելափայտի, սննդի, խոստումների ձևով միջամտություն, իսկ մինչ այդ Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից մեկը սպառնալիքներ է հնչեցրել: Նման գործողություններով փորձում են գողանալ ժողովրդի քվեն՝ այն, ինչ վերադարձվել է 2018 թվականին»,- նշեց Բաղդասարյանը։
«Մենք պաշտպանելու ենք ժողովրդի ձայնը։ Անընդունելի է կաշառք վերցնելով հանցագործություն կատարելու մեջ ներգրավել քաղաքացիների, որոնք կարող է՝ չգիտեն այդ մասին։ Նման մարդիկ ցանկանում են վերականգնել իրենց քաղաքական անցյալը։ Եթե քաղաքական ուժերը դիմում են նման գործողությունների, դա նշանակում է, որ իրենք իրենց վրա վստահ չեն»,- ասաց նա:
Բաղդասարյանն ասաց, որ Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանն արդեն մեկ ամիս է՝ իրեն բանավոր անհանգստացնում է։ «Ինչի՞ համար, որովհետև ես կին եմ, նրա սպառնալիքներն ինձ չեն վախեցնում, նախկին ռեժիմը չի պատկերացնում այլ կերպ ընտրություններ անցկացնել, քան նախընտրական կաշառք բաժանելը, բայց գյումրեցիների ձայները չեն վաճառվում»,- ընդգծեց նա։
Նա բացառեց, որ Հայաստանի իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կարող էր անօրինականություն կատարել։